štvrtok 6. decembra 2007

Vysoke hodnotenie FBERG podla agentury ARRA

Akademicka rankingova a ratingova agentura (ARRA) zverejnila pravidelnu (uz tretiu -- predosle boli vypracovane v rokoch 2005 a 2006) spravu o hodnoteni vysokych skol.

Podla ARRA, je fakuta BERG na 5. mieste v skupine 22 fakult technickeho zamerania (skupina TECH), co je najlepsie umiestnenie z technickych fakult TUKE.  Fakulta BERG bola najlepsia z technickych fakult TUKE aj v hodnoteni ARRA v roku 2005. V roku 2006 bola FBERG druha najlepsia z technickych fakult TUKE (za HF).

V uverejnenej tlacovej sprave ARRA upozornuje:

"Posuny v poradí v rebríčkoch o zopár miest nahor alebo nadol sú často dané malými rozdielmi v bodovom hodnotení a nie sú preto najpodstatnejšie. Dôležitejšie podľa názoru ARRA je, ktoré fakulty sa dlhodobo umiestňujú v hornej polovici rebríčka a ktoré skôr v dolnej. Dôležité je tiež vidieť trendy v umiestnení jednotlivých fakúlt a univerzít."

Nizsie su uvedene vysledky hodnotenia fakult TUKE za obdobie 2005-2007.  Vidiet, ze tri fakulty (FBERG, HF, EkF) sa pravidelne umiestnuju v hornej casti rebricka na 4.-5. mieste, dve fakulty (FEI, SjF) sa priemerne umiestnuju na 9.-10. mieste (stred rebricka), dve fakulty (SvF, FVT) sa priemerne umiestnuju na 13.-14. mieste (dolna polovica rebricka). Udaje v tabulke su z hodnotiacich sprav ARRA za rok 2005, rok 2006, a rok 2007.

Umiestnenie fakult TUKE v rebrickoch ARRA koreluje s ich umiestnenim v hodnoteni novovymenovanych profesorov od roku 2001.